ذغال سنگ دانلود اردیبهشت روز حفاظت از زمین

ذغال سنگ: دانلود اردیبهشت روز حفاظت از زمین ناسا از بین رفتن زمین

گت بلاگز اخبار پزشکی میکروب‌های روده در پیشرفت ام‌ اس نقش دارند

متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا دریافته‌اند که میکروب‌های روده ممکن است در تحلیل پیشرونده ساختار و عملکرد اعصاب که مشخصه بیماری ام اس است نقش داشته باشن

میکروب‌های روده در پیشرفت ام‌ اس نقش دارند

میکروب های روده در پیشرفت ام اس نقش دارند

عبارات مهم : ایمنی

متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا دریافته اند که میکروب های روده ممکن است در تحلیل پیشرونده ساختار و عملکرد اعصاب که مشخصه بیماری ام اس است نقش داشته باشند.

به گزارش ایسنا، متخصصان با شناساییِ میکروب های روده مرتبط به ام اس در بیماران و نمایش نقش آنها در تنظیم تصویر العمل هایی ایمنی در موش های آزمایشگاهی امیدوارند به منشا این بیماری و روش درمانی آن پی ببرند.

میکروب‌های روده در پیشرفت ام‌ اس نقش دارند

ام اس بیماری پیش رونده عصبی خود ایمنی است که تقریبا دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سراسر دنیا به آن مبتلا هستند و با علائمی چون کم کردن دید، ضعف و لرزش و نیز مسئله در حفظ تعادل دست به گریبانند.

ام اس زمانی ایجاد می شود که سیستم ایمنی به لایه های پوشش دهنده سلول های عصبی حمله می کند. در حالی که ارتباط دادن فاکتورهای محیطی همچون سابقه استعمال سیگار و رژیم غذایی به این اختلال به عنوان عوامل بیولوژیکی تاثیرگذار در مبتلا شدن به آن کار راحت این نیست ولی نتیجه های مطالعات نشان می دهد که میکروب های روده می توانند روی عملکرد سیستم ایمنی بدن تاثیر مستقیمی داشته باشند.

متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا دریافته‌اند که میکروب‌های روده ممکن است در تحلیل پیشرونده ساختار و عملکرد اعصاب که مشخصه بیماری ام اس است نقش داشته باشن

متخصصان آمریکایی در این مطالعه به بررسی ترکیب میکروبیوم روده در ۷۱ بیمار مبتلا به ام اس و ۷۱ فرد سالم در گروه کنترل پرداخته و گونه های خاصی از باکتری را پیدا کردند که در این بیماران نسبت به عموم مردم کمتر یا زیاد هست. سپس بررسی کردند چگونه این تفاوت ها ممکن است باعث شود سیستم ایمنی به غلاف میلین حمله کند.

متخصصان دو گونه باکتری را شناسایی کردند که در مبتلایان به ام اس متداول تر است و باعث می شود سلول ها مستعد التهاب شوند. همچنین گونه دیگری از باکتری وجود دارد که در این بیماران نسبت به سطح معمول پایین تر است و این باکتری ها تصویر العمل هایی سیستم ایمنی بدن را موجب می شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، این متخصصان همچنین با بررسی های زیاد اظهار داشتند: اگرچه میکروبیوم عامل شروع کننده بیماری ام اس نیست ولی ظاهرا با توجه به ساختار ژنتیکی فرد موجب می شود که بیماری شدت یافتن شود یا پیشرفت آن به تاخیر افتد.

میکروب‌های روده در پیشرفت ام‌ اس نقش دارند

واژه های کلیدی: ایمنی | سیستم | میکروب | باکتری | بیماری | میکروب | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog